SAD "vraća" FIFA-i milijune koje je izgubila zbog korupcijskih skandala

Međunarodni nogometni savez (FIFA) dobit će dodatnih 92 milijuna dolara na ime kompenzacije zbog gubitaka prouzrokovanih korupcijskim skandalima posljednjih godina, odlučilo je Ministarstvo pravosuđa SAD-a.
Oglas
U kolovozu prošle godine sud je već donio odluku o isplati 201 milijuna dolara FIFA-i, a taj novac će biti oduzet osobama koje su bile umiješane u korupcijske skandale, njih više od 50, a među kojima su i bivši vodeći ljudi Sjevernoameričkog nogometnog saveza (CONCACAF) te Južnoameričkog nogometnog saveza (CONMEBOL).
"U toj korupcijskoj shemi u igri su bili veliki novčani iznosi. Ovaj novac koji će biti oduzet kriminalcima bit će namijenjen za razvoj ženskog nogometa", objavio je pomoćnik direktora FBI-ja u uredu u New Yorku Michael Driscoll.
N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Pridruži se raspravi ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Pridruži se raspravi ili pročitaj komentare
Oglas
NAJČITANIJE
Oglas
Oglas
Najnovije
Oglas
Oglas