Nižu se reakcije, predsjednik i premijer čestitali Dinamu na povijesnoj pobjedi

Nogomet 18. ožu 202122:09 > 22:28 0 komentara
dinamo tottenham
Ilustracija/ Damir SENCAR / AFP

Dinamo je izveo čudo na Maksimiru i s rezultatom 3:2 izbacio Tottenham i izborio četvrtfinale Europa lige. Na tome im je odmah nakon utakmice čestitao i predsjednik države Zoran Milanović, premijer Andrej Plenković, ali i mnogi drugi.

“Bravo, Dinamo”, napisao je kratko na Facebooku predsjednik RH Zoran Milanović.

Bravo Dinamo!

Posted by Zoran Milanović on Thursday, March 18, 2021

“Čestitke GNK Dinamu na sjajnoj pobjedi. Puno uspjeha u četvrfinalu Europa lige”, napisao je Andrej Plenković.

Čestitka je stigla i od Ministarstva turizma i sporta. “Čestitke na sjajnoj igri GNK Dinamo, velikoj pobjedi i plasmanu u četvrtfinale Europa lige”, napisali su.

Na Twitteru se javio i europarlamentarac Predrag Matić riječima: “Kakva večer za uživanje. Fantastičan uspjeh Dinama i hrvatskog sporta. Iskrene čestitke.”

“Dragi naši plavi dečki, hvala vam kaj ste nas učinili ponosnim Zagrepčankama i Zagrepčanima. Siguran sam da i cijela Hrvatska slavi vaš uspjeh. U ime Gradske skupštine Grada Zagreba, čestitke na povijesnom uspjehu i plasmanu među osam najboljih u UEFA ligi. Idemo za Zagreb”, napisao je Mislav Herman, predsjednik Gradske skupštine Grada Zagreba.

Čestitali su i Darko Milinović i Miroslav Škoro na svojim profilima na Facebooku.

Ljudi ovo je čudoooooo…Ja sam hajdukovac, al ovo što je Dinamo napravio čini ponosnima sve koje vole Hrvatsku. Vama dinamovci posebne čestitke! #dinamo #hrvatska

Posted by Darko Milinović on Thursday, March 18, 2021

GNK Dinamo pobijedio je Tottenham 3:0 (3:2)!

Posted by Miroslav Škoro on Thursday, March 18, 2021

Nogometaši Dinama napravili su nevjerojatan preokret, nadoknadili dva pogotka zaostatka iz londonskog dvoboja protiv Tottenham Hotspura i s tri pogotka Mislava Oršića izborili plasman u četvrtfinale Europske lige.

VEZANA VIJEST

U osnovnih 90 minuta junak Dinamovog trijumfa poništio je Tottenhamovu prednost iz prvog dvoboja. Sjajnim udarcem s lijeve strane kaznenog prostora u suprotne rašlje Mislav Oršić je u 62. minuti donio prednost hrvatskom prvaku, a preciznim završetkom akcije u 83. minuti na asistenciju Atiemena odveo je utakmicu u produžetak. Konačnih 3-0 postavio je solo prodorom i preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora u 106. minuti.

Dinamo će se tako u petak (13 sati) u Nyonu naći u bubnju s osam najboljih klubova Europske lige i prvi put u više od pola stoljeća igrati u četvrtfinalu nekog europskog klupskog natjecanja.