Oglas

Uber otpušta 3.700 radnika

author
HINA
07. svi. 2020. 13:47
>
13:48
uber_uber
Ilustracija | Ilustracija

Američka tvrtka za usluge prijevoza Uber izvijestila je da će zbog utjecaja pandemije koronavirusa na poslovanje otpustiti 3.700 radnika koji rade puno radno vrijeme.

Oglas

U podnesku američkoj Komisiji za vrijednosne papire i burze (SEC) Uber navodi da planira „smanjiti operativne troškove u sklopu odgovora na ekonomske izazove i neizvjesnost koji proizlaze iz pandemije Covida-19 i njezinog utjecaja na poslovanje tvrtke“.

Kompanija namjerava otpuštati radnike u kadrovskoj i službi za korisničku podršku „zbog manjeg broja putovanja u odjelu prijevoza i važeće odluke o zamrzavanju zapošljavanja“.

Najavljeni otkazi zahvatit će oko 14 posto od ukupno 26.900 Uberovih radnika, prema podacima iz godišnjeg izvješća o poslovanju.

Tvrtka procjenjuje da će zbog planiranih otkaza imati troškove od oko 20 milijuna dolara vezano za otpremine i druge vrste naknada.

Izvršni direktor Dara Khoroswashahi odrekao se osnovne plaće u ostatku godine, stoji u podnesku, objavljenom u srijedu.

Koronakriza je snažno pogodila Uber zbog obustave putovanja u sklopu mjera suzbijanja zaraze. 

Teme

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Pridruži se raspravi ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama